Już od 11 lipca 2019 roku będą obowiązywać zmiany w ustawie "Prawo o ruchu drogowym", rząd wprowadzi możliwość zamawiania nowych tablic rejestracyjnych, tzw. profesjonalnych.  Tablice będą się charakteryzować kolorem zielonym oraz będą przeznaczone dla samochodów testowych. Ustawodawca pomyślał o branży motoryzacyjnej, ale również o komisach samochodowych, które będą mogły skorzystać z zielonych tablic.

Komisy samochodowe nie będą musiały zamawiać nowej tablicy z numerem rejestracyjnym do każdego auta, które mają w sprzedaży. Wystarczy, że zamówią jedną tablicę i będzie ona mogła być używana w kilku pojazdach.

Zgodnie z ustawą o obowiązkowych ubezpieczeniach, właściciel będzie zobowiązany do wykupienie ubezpieczenia OC dla każdego auta, lecz w tym przypadku będzie mógł wpisać ten sam numer rejestracyjny, tzw. profesjonalny.

W ustawie przewidziana jest możliwość posiadania kilka blankietów dowód rejestracyjnych z różnymi danymi auta, lecz z tą samą tablicą rejestracyjną.

 

tablice
tablice2
przechwytywanie

Na jaki okres można zawrzeć ubezpieczenie?

Nie krótszy niż 30 dni.

Kiedy trzeba wykupić ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej należy wykupić najpóźniej w dniu wypełnienia nowego dowodu rejestracyjnego, lecz nie później niż z chwilą wprowadzenia pojazdu do ruchu drogowego. 

Umowa ubezpieczenia OC:

  • nie przechodzi na nabywcę pojazdu,
  • nie podlega rekalkulacji,
  • nie podlega wypowiedzeniu po sprzedaży pojazdu,
  • nie podlega obowiązkowi powiadomienia Warty o sprzedaży pojazdu.

 

Według nas jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względu, że nie będzie problemu z jazdą testową autem, które zostało niedawno sprowadzone. Obecnie trzeba było wykupić ubezpieczenie OC na zagraniczne tablice rejestracyjne, jeśli pojazd takowe posiadał. Plusem jest fakt, że wystarczy jedna tablica rejestracyjna do której można podłączyć kilka pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *